Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

50 Targi BLIŻEJ ZDROWIA BLIŻEJ NATURY

21 marca 2020

ZAPRASZAMY NA 50-te JUBILEUSZOWE TARGI BLIŻEJ ZDROWIA BLIŻEJ NATURY

21-22.03.2020 r.

MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE
40-163 KATOWICE, PLAC SŁAWIKA I ANTALLA 1

 

Szanowni Państwo!

Pragnę serdecznie zaprosić Państwa do udziału i prezentacji swojego dorobku firmowego , podczas Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury” im. red. Niny Grelli, które 21-22 marca 2020r. odbędą się już po raz 50 jubileuszowy. Impreza ta to największe w Europie targi medycyny naturalnej, za każdym razem odwiedzane przez 8000-10000 osób. Z kolei liczba wystawców to ponad 200 firm, które do Katowic przyjeżdżają z całego świata. Wśród zaproszonych gości znajdą się naukowcy z Polski i z zza granicy w tym z Syberyjskiego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku, etnografowie z Ałtaju, naukowcy z Instytutu Biolit z Tomska, lekarze i specjaliści medycyny konwencjonalnej oraz naturalnej m.in. z Polski, Niemiec, Czech, Ukrainy. Założycielką i wieloletnią dyrektor targów była red. Nina Grella, która zmarła w czerwcu 2018 roku. Od października 2018 roku impreza nosi jej imię.

Dotychczas targi odbywały się w Katowicach Miasto Ogrodów Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek, mając na uwadze duże zainteresowanie katowiczan naszą imprezą zorganizujemy 50-te Jubileuszowe Targi „Bliżej zdrowia, Bliżej natury” w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Tym razem tematem przewodnim Spotkań z Medycyną Naturalną będzie: utrzymanie zdrowia polskiej rodziny w poszanowaniu tradycji naszych przodków – „Zdrowie- Potęga siły rodu człowieka”.

Gościem specjalnym targów będzie niezwykła osobowość, która przyjęła nasze zaproszenie: Artiom Michaiłovicz Ignatienko – biały szaman, etnograf, naukowiec z Ałtaju.

Artiom Michajłowicz Ignatienko jest inicjatorem powstania i rejestracji w dystrykcie Bijsk organizacji publicznej „Związek Kultur Narodowych Ałtaju”. Jest jednym z autorów prestiżowego w Rosji projektu „Legendy i opowieści z Ałtaju”, realizowanego dzięki wsparciu gubernatora okręgu Ałtaju A.B. Karlina, jak również twórcą m.in. parku etnokulturowego „Legenda”, muzeum-panoramy „Ałtaj. Historia Rosji”.

Za umocnienie przyjaźni narodów przyznano mu Certyfikat Honorowy Rady Republiki Ałtaju. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. w 2015 roku został uhonorowany nagrodą im. W.M. Szukszyna przez redakcję czasopisma „Moja Ziemia”. Jako przewodnik duchowy Artiom Michaiłowicz ma obowiązki, które obligują go do wypełnienia duchowej misji, którą jest budowanie nauki i kształtowanie świadomości w pielęgnowaniu tradycji rodzinnych – siły rodu, przekazywanie wiedzy o zwyczajach narodów Ałtaju tworzonych dla dobra rodziny, świata, które są uniwersalne dla chrześcijan. W dobie rozwoju współczesnej cywilizacji jakże ważny i aktualny to temat – umacnianie pozycji rodziny i siły rodu.

Wśród wykładowców Jubileuszowych Targów znajdą się także lekarze i specjaliści medycyny konwencjonalnej oraz naturalnej, w tym: prof. Walentyna Bukowa z Rosji, prof. Zbigniew Królicki, prof. Artur Stojko, dr n. med. i dominikanin ojciec Jacek Maria Norkowski, dr Ewa Kuchowicz, Janusz Zagórski a także inni – wyjątkowe osobowości z Polski i z zazagranicy.

 

dr n. chem., prof zwyczajny Walentyna Nikołajewna Burkowa, Rosja

Temat wykładu: „Adaptogeny w kompeksowej terapii chorób przewlekłych i cywilizacyjnych XXI w.”
Warsztaty: „Nowe podejście w medycynie przeciewstarzeniowej” oraz „Autorskie naukowe programy fitosanacji i fitooptymizacji w kompleksowej terapii chorób przewlekłych”.

Generalny dyrektor Instytutu Naukowo-Badawczego Biolit z Tomska, dr n. chem., profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademii Nauk.

 

Prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko

Temat wykładu: „Toksyczne relacje czyli o interakcjach i toksykologii ziół”.

Kierownik Katedry i Zakładu Toksykologii i Bioanalizy Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu SUM w Katowicach oraz jest zatrudniony w Centrum Medycyny Doświadczalnej SUM. Główne zainteresowania naukowe prof. dr. hab. n. med. Jerzego Stojki dotyczą oceny toksykologicznej działania standaryzowanych ekstraktów produktów pszczelich w aspekcie bezpieczeństwa ich stosowania.

 

Mgr Inż. Stanisław Kolbusz

Temat: „Koncepcja jednego zdrowia - proste rozwiązania trudnych problemów”.

Społecznik, prezes Stowarzyszenia Ekosystem – Dziedzictwo Natury.

Przez 17 lat współtworzył i kierował Ludowym Zespołem Artystycznym PROMNI im. Zofii Solarzowej przy SGGW, pełnił również funkcję prezesa Zarządu Fundacji Kultury Wsi, dyrektora Centrum Animacji Kultury i członka Zarządu Polskiego Radia.

 

Prof. dr hab. inż. Zbigniew Królicki

Temat wykładu: „Jak nauczyć dziecko optymizmu”.

Od 1995 roku licencjonowany międzynarodowy wykładowca Silva Mind Control, Laredo, Teksas-USA. Publicysta, autor i popularyzator metod i technik psychologii pozytywnej, rozwijających potęgę myśli, woli i sugestii; doskonalących umysł człowieka. Ma gruntowne wykształcenie trenerskie w zakresie psychologii pozytywnej - ukończone krajowe, zagraniczne kursy i szkolenia z zakresu bioterapii, ESP oraz psychoneuroimmunologii, sugestopedii i programowania neurolingwistycznego.

 

O. dr nauk med. Jacek Maria Norkowski OP.

Temat wykładu: „Co należy wiedzieć w sprawie neurologicznych kryteriów śmierci”.

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. Po ukończeniu studiów medycznych wstąpił do zakonu dominikanów. W roku 1990, na Papieskiej Akademii Teologicznej, uzyskał tytuł magistra w dziedzinie filozofii za pracę na temat teorii powstawania i rozwoju świadomości u człowieka, napisaną pod kierunkiem dr. Alfreda Gawrońskiego.

 

Dr hab. n. med. prof. nadzw. Anna Głowacka

Temat wykładu: „Dobre zdrowie dzięki liofilizowanym sokom z warzyw i owoców”.

Kierownik Zakładu Biologii Środowiskowej, Katedry Nauk Podstawowych i Przedklinicznych na Wydziale Wojskowo-Lekarskim w Łodzi. Prowadzi badania naukowe dotyczące zanieczyszczeń biologicznych i chemicznych występujących w środowisku.

 

Dr n. med. Ewa Kuchowicz

Temat wykładu: „Silne podstawy- zioła i dieta dla zdrowia stawów”.

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, naukowo zajmowała się toksykologią w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi, uczy na łódzkich uczelniach, na kierunkach: dietetyka, kosmetologia, BHP. Obecnie nauczyciel akademicki Politechniki Łódzkiej oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Dietetyk, zielarz-fitoterapeuta. Uczy się od najlepszych: kurs zielarz-fitoterapeuta w Międzyborowie, kurs medycyny naturalnej w PWSZ w Krośnie, uczestnik kursu „Terapie Naturalne w PWSZ”.

 

Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że wyświadczycie nam ten zaszczyt i potwierdzicie swoje zgłoszenie do uczestnictwa w wyjątkowej imprezie w temacie utrzymania zdrowia podczas Jubileuszowych 50. Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury” im. red. Niny Grelli.

Dokładny program i lista wystawców już wkrótce pojawi się na tej stronie.

 

W sprawie targów prosimy o kontakt pod adresem: targi@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

do pobrania dla wystawców:

 

Bliżej Zdrowia Bliżej Natury - targi 2020

 

Fot.: Arkadiusz Ławrywianiec

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
CGOQP
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej grella.pl
ul. Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-005 Katowice
tel.: (32) 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@grella.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.