Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Pięć kroków do uzdrawiania siebie

10 kwietnia 2019
Autor: Aleksandra Mason

Ludzki mózg ma niekończące się możliwości i jest najważniejszym organem, dzięki któremu funkcje ciała, emocje i myśli są przez nas rozpoznawane i przetwarzane. Wielu ludzi myśląc o usprawnieniu mózgu zainteresowanych jest poprawą jego funkcji poznawczych, czyli byciu mądrzejszym, inteligentniejszym w sensie akademickim. Jednak korzystanie ze swojego mózgu tylko w ujęciu intelektualnym jest dużym ograniczeniem i niewykorzystywaniem całego jego potencjału.

Efekt mocnego mózgu

Mózg kontroluje fizyczne funkcje ciała oraz działalność umysłu, ale sam w sobie nie ma nerwów czuciowych, więc mózg sam siebie nie może poczuć. Człowiek jednak posiadając świadomość, wiedzę oraz odpowiednie techniki, jest w stanie sprawić, że jego mózg stanie się bardziej wrażliwy, miękki i oddychający. Stanie się dzięki temu mocnym mózgiem. Trenując można osiągnąć cele efektu The Power Brain, czyli Mocnego Mózgu.
W codziennym życiu zazwyczaj odbijamy się jak piłeczka tenisowa od jednego ekstremum do drugiego, tj. od przepracowania do stagnacji. Jesteśmy przeciążeni i zestresowani, albo pasywni i w depresji. Najbardziej optymalnym, zdrowym stanem mózgu i ciała jest bycie twórczym i spokojnym jednocześnie, w tym samym momencie aktywnym i czującym wewnętrzną równowagę. Taki stan można wypracować i sprawić, aby stał się on nowym, zdrowym nawykiem funkcjonowania w codzienności. Mocny Mózg jest jednocześnie twórczy i spokojny.

Pierwsze trzy kroki do celu

Pierwszym krokiem jest wyczulenie mózgu, czyli jego rozbudzenie. Proces ten polega na odpowiedniej stymulacji poszczególnych partii ciała. Każdy mięsień w ciele, gdy jest odpowiednio poruszony i każdy nerw, który jest stymulowany, korespondują z poszczególnymi partiami mózgu i przez to rozbudzają mózg. Bez rozbudzenia mózgu nie można zmienić jego struktury, czyli nawyków. Wyczulenie więc jest pierwszym i niezbędnym krokiem do zmiany.

Drugim etapem zbudowania Mocnego Mózgu jest sprawienie, aby stał on się elastyczny. Rozwijanie i rozciąganie mózgu to proces uwolnienia się od starych nawyków. Aby zmieniać nawyki w sposób przyjemny, mózg musi być najpierw miękki. Zmiana kształtu czegoś, co jest sztywne sprawia, że może się złamać i takie doświadczenie będzie bolesne. Opór jest naturalną reakcją sztywnego mózgu. Przechodząc przez pierwszy treningowy krok wyczulania i wchodząc w drugi krok ćwiczeń elastyczności mózgu, proces przemiany stanie się przyjemny i płynny. Poprzez ciało i jego ruchy, wykorzystując jego połączenie z mózgiem, można sprawić, że poczujesz się spokojniejszy. Zaczniesz dostrzegać rozwiązania i alternatywy dla swoich problemów. Na tym etapie pojawi się wiele pozytywnych rozbudzeń w mózgu, co daje poczucie ulgi i nadziei.

Kolejnym etapem programu jest oczyszczanie mózgu. Gdy świeża energia wypełni ciało i mózg, brudna energia, która skumulowała się pod postacią wspomnień, doświadczeń z przeszłości - zacznie naturalnie oczyszczać się, opuszczać ciało i mózg. Ten etap jest niezmiernie uwalniający, gdyż emocje jako sygnatura przeszłości, przestają doskwierać i nie wpływają tak mocno na samopoczucie. Owszem, nadal człowiek przeżywa emocje, ale nie kontrolują one już zachowań, ani decyzji. Tutaj rozpoczyna się prawdziwa wewnętrzna wolność i głęboki oddech.

Etap kreacji nowego życia

Dopiero po przejściu tych etapów treningowych, można rozpocząć proces kreacji nowego życia. Proces integracji mózgu, jako czwarty krok, polega na dostosowaniu mózgu, czyli jego myśli, emocji i działań do tego, czego naprawdę pragniemy. Na tym etapie prawa i lewa półkula łączą się. Świat wizji i marzeń integruje się ze światem kalkulacji i logiki. Ponieważ mózg jest wolny od przeszłości i blokad, tworzenie nowych rozwiązań jest dla niego proste.

Wprowadzenie nowych rozwiązań w życie jest etapem piątym, mistrzowskim. Otoczenie potrafi mocno przytłoczyć i zdołować. Negatywna energia pochodząca od innych ludzi, środowisk czy mediów sprawia, że tracimy nadzieję i chęć do życia. Mistrzem jest ten, kto pomimo wpływów z zewnątrz potrafi utrzymać swoje dobre samopoczucie i wewnętrzną harmonię, a także życiowy kurs tj. wie czego pragnie i ma siłę do tworzenia i realizacji swoich marzeń.

W każdym drzemie nieograniczona moc kreacji i w każdym momencie życia można wprowadzić zmiany, pokonując wewnętrzne bariery, lęki i uprzedzenia. Zastosowanie metody Edukacji Mózgu pt. Mocny Mózg - 5 Kroków do Uzdrawiania Siebie i realizacji marzeń, daje gwarancję spełnienia marzeń. 

Osobistej transformacji wg „Programu 5 kroków” będzie można doświadczyć podczas Letniego Uniwersytetu Zdrowia w Hotelu Zagroń w Szczyrku w terminie 30 czerwca – 7 lipca. Zapisy w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach pod numerem telefonu 32 257 08 39.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
WIQNV
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej grella.pl
40-022 Katowice, ul. Damrota 6
tel.: (32) 257 15 90
kontakt@grella.pl
Redaktor naczelny: Aldona Minorczyk-Cichy
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.