Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Medycyna naturalna: dlaczego się starzejemy?

7 kwietnia 2019
Autor: Halina Jurkowska

Co odpowiada za to, że się starzejemy? Z wiekiem zmniejszają się zdolności przystosowawcze organizmu do zmieniających się warunków środowiska zewnętrznego i wewnętrznego. Próg wrażliwości podwzgórza zwiększa się, począwszy od dnia urodzenia człowieka, co prowadzi do braku równowagi hormonalnej po 40. roku życia, czyli zakłócenia wszystkich rodzajów metabolizmu, a przede wszystkim do podwyższonego poziomu cholesterolu i otyłości.

Wyzwanie medycyny

Możliwość naszej wewnętrznej i zewnętrznej adaptacji jest kontrolowana przez złożony system: podwzgórze (część podkorowa mózgowia, która produkuje i wydziela neurohormony), układy: nerwowy i hormonalny. Starzenie się organizmu zależy więc od zaburzenia adaptacji zachodzących w nim procesów metabolicznych.
Przedwczesne starzenie się organizmu stało się jednym z największych wyzwań współczesnej medycyny. Jednak ten naturalny proces można opóźnić w równie naturalny sposób dzięki medycynie Anti-Age i biohackingowi. Nie bez znaczenia jest także profilaktyka oraz świadoma minimalizacja skutków używania wszechobecnej chemii w żywności, kosmetykach, a nawet ubraniach.

Jedną z najbardziej naturalnych i efektywnych metod medycyny Anti-Age jest fitoterapia, czyli wykorzystanie w tym celu roślin. Największy wpływ mają rośliny adaptogenne, bo pozwalają na skuteczną regulację stanu zdrowia.

Koncepcja wykorzystania substancji adaptogennych do przywracania zdrowia została stworzona przez naukowców Instytutu Biolitu w syberyjskich ośrodkach naukowych i wyprzedziła o 20-30 lat medycynę holistyczną, różniąc się od niej głębszym sięgnięciem do mechanizmów regulacji homeostazy i bardziej naukowym, systemowym podejściem.

Tajemnice adaptogenów

Dla najstarszych medycyn świata: chińskiej i indyjskiej ayurwedy - rewelacje Zachodu są tylko potwierdzeniem dawno znanej wiedzy o adaptogenach, którą te kraje wykorzystują na wielką skalę we współczesnej służbie zdrowia oraz komercyjnej farmakopei.

Obecnie oficjalne listy roślin adaptogennych w różnych krajach liczą od kilkudziesięciu do kilkuset pozycji. Do spisów dołączono również substancje organiczne.

Adaptogeny muszą wykazywać wyjątkowe cechy. Zawdzięczają to czystym ekologicznie obszarom, ziemi bogatej w mikro-makro elementy, złoża cynku, złota, srebra. Ponadto, gdy rosną w trudnych warunkach klimatycznych, takich jaki te na Syberii, są zmuszone walczyć o przetrwanie, co z kolei przekłada się na kumulację zasobów energetycznych dużo potężniejszych w porównaniu z roślinami z innych obszarów klimatycznych.

Obecna sytuacja ekologiczna, społeczna i ekonomiczna wymaga tworzenia nowych form zdrowienia i działań prewencyjnych, skierowanych nie tylko do osób starszych, ale również do młodego pokolenia.
Dlatego też pragniemy dzielić się najnowszymi doniesieniami i doświadczeniami z badań syberyjskich naukowców, zapraszając ich do Polski na spotkania z Państwem. 

Dlaczego to robimy?

Bo marzenie o długim i szczęśliwym życiu, bez chorób jest w zasięgu naszych rąk. Jak mówił Ilja Miecznikow, ukraińsko-rosyjski noblista w dziedzinie medycyny i fizjologii, mikrobiolog: „Człowiek zawsze pragnął żyć sto lat. Długie życie nie jest cenne samo w sobie, ale tylko wtedy, gdy zbiega się z zachowaniem zdolności psychicznych i fizycznych”.

Obecna sytuacja ekologiczna, społeczna i ekonomiczna wymaga tworzenia nowych form zdrowienia i działań prewencyjnych, skierowanych nie tylko do osób starszych, ale również młodego pokolenia.
***
Halina Jurkowska jest specjalistką medycyny Anti-Age, Instytut Biolit z Tomska

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
QDXSZ
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej grella.pl
ul. Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@grella.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.