Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Twój organizm uzdrowi się sam

5 lutego 2019
Autor: Dorota Pachnik

Klawiterapia to metoda odruchowa, nieinwazyjna, skórno-wewnętrzna, mająca zastosowanie w rehabilitacji neurofizjologicznej i psychologicznej, której twórcą jest dr Ferdynand Barbasiewicz. Wykazał, że pobudza ona organizm do przywrócenia utraconych potencjałów, a tym samym do samouzdrawiania.

Twórca metody

Autor metody klawiterapii doskonali i rozwija ją od ponad 50 lat. Dr Barbasiewicz jest absolwentem Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie specjalizował się w badaniach nad psychologicznymi strukturami czynnościowymi. Zmiany ujawniające zaburzenia czynnościowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego oraz metody usprawnień tych zaburzeń zostały odkryte i opublikowane przez Barbasiewicza w 1988 roku. Jest on autorem 87 publikacji naukowych oraz wielu publikacji prasowych, audycji radiowych i telewizyjnych oraz szeregu referatów na temat metody klawiterapii wygłoszonych na kongresach i sympozjach naukowych w Polsce i za granicą.

Stymulując (bodźcując za pomocą klawików, czyli metalowych gwoździ) powierzchnię skóry, na anatomii układu nerwowego centralnego obwodowego, punktach biologicznie czynnych i akupunkturowych, wywołuje się samoregulację i samoregenerację w samouzdrawianiu. Oznacza to, że stymulując za pomocą klawików odpowiednie punkty doprowadza się do odbudowy otoczek mielinowych nerwów, w wyniku czego odzyskuje się utracone przewodnictwo nerwowe.

Algorytm choroby

Do ponad tysiąca schorzeń dr Ferdynand Barbasiewicz opracował algorytmy, według których pracuje klawiterapeuta. W swojej książce opisuje liczne przykłady potwierdzone medycznie. Metoda ta stanowi bezpieczniejszą i wygodniejszą w działaniu odmianę akupunktury. Skóra nie jest przebijana igłami, ale stymulowana za pomocą specjalnych gwoździ wykonanych ze stali chirurgicznej zwanych klawikami. Ich nazwa pochodzi od łacińskiego słowa clavus, czyli gwóźdź.

W efekcie stymulowania odpowiednich punktów na skórze, krew dociera do wybranego narządu, powodując jego przekrwienie, potem następuje wzrost naturalnych czynników przeciwzapalnych, regulujących funkcjonowanie organu. W ten sposób można w krótkim czasie wyregulować pracę układów: ruchu, nerwowego, pokarmowego, odpornościowego, krwionośnego, a także wydzielanie się hormonów oraz enzymów. Krótko mówiąc zadziałać na wszystkie układy narządów.

Wspomaga walkę z bólem

Wspaniałe efekty metoda ta daje przy leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz znoszeniu bólu. Terapia daje świetne efekty między innymi w schorzeniach okołokręgosłupowych, stawów, napięciach mięśniowych, skoliozie, rehabilitacji po udarze, fibromialgi, niedowładzie nerwu twarzowego, bezsenności, cieśni nadgarstka, przykurczach, zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Nasz układ kostno-szkieletowy stanowi rusztowanie dla całego organizmu. Jego prawidłowa sylwetka została ukształtowana w dzieciństwie. Bolący kręgosłup oraz mięśnie uniemożliwią prowadzenie normalnego życia, a jego nieleczone schorzenia znajdują finał na sali operacyjnej.

Już niewielki ucisk, przesunięcie lub skrzywienie, w tej okolicy spowodowane różnymi wypadkami, nadwagą oraz siedzącym trybem życia wywołują ogromny ból. Dzięki kalwiterapii z doskonałym wynikiem można usunąć m.in. wszelkie polineuropatie, rwę kulszową, zawroty głowy, problemy z widzeniem i drętwienie kończyn, bóle kolan, oraz wszelkie schorzenia narządów jamy brzusznej.

Integralną częścią klawiterapii są specjalne ćwiczenia gimnastyczne, które pacjent wykonuje w domu wraz z masażem wskazanych części ciała. Terapia może być również stosowana dla podtrzymania zdrowia oraz relaksacji.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
GEZQA
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej grella.pl
40-022 Katowice, ul. Damrota 6
tel.: (32) 257 15 90
kontakt@grella.pl
Redaktor naczelny: Aldona Minorczyk-Cichy
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.