Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Na bolączki serca cz. 2

21 stycznia 2019
Autor: Monika Żeleźnik

Mimo niezależności serca możemy wpływać na jego rytm przez autonomiczny układ nerwowy (współczulny i przywspółczulny). Podaje się również, że serce poza układem nerwowym komunikuje się z mózgiem, wykorzystując swoje pole elektromagnetyczne. Serce to największe źródło pola magnetycznego w ludzkim ciele i jest ono około 5 tys. razy silniejsze niż to generowane przez mózg.


Przyczyn w zaburzeniu funkcjonalności serca – o których jeszcze dosyć rzadko się mówi – możemy dopatrywać się w emocjach, a w szczególności tych wstrząsających, takich jak: szokująca radość, czy przejmujący smutek. Jednak to nie wszystko, na serce wpływa również: lęk przed śmiercią, niecierpliwość, obawy, frustracja, czy problemy miłosne..

W harmonijnym stanie serce przejawia się bezwarunkową miłością, szczodrością i radością (pogodą ducha). Szczęśliwe i spokojne serce możemy dostrzec w błyszczących oczach. Wewnętrzna radość – niepodlegająca zaburzeniu przez czynniki zewnętrzne – bardzo korzystnie wpływa na serce, w przeciwieństwie do fałszywej i zewnętrznej radości. Przykładem może być stan, w którym jesteś szczęśliwa tylko, jak ktoś jest przy tobie, co mówi, że jak zostaniesz sama, przestaniesz być szczęśliwa, i dlatego za wszelką cenę będziesz trzymać to szczęście razem z człowiekiem, od którego je uzależniasz. W tym przypadku serce osłabione jest przez fałszywą radość i lęk.

Serce, a dokładniej czakra serca jest rozpatrywana jako połączenie między światem materialnym - 3 czakry dolne a duchowym - 3 czakry powyżej serca. Harmonijne działanie przestrzeni serca uruchomi w Was procesy samoleczenia.

Jak w prosty sposób zadziałać na serce?


W pierwszej kolejności warto skorzystać z tego, co mamy pod ręką np. kolorów. Zielony i różowy mają niesamowite właściwości harmonizujące obszar serca.

Jeśli lubujecie się w kamieniach i również macie je pod ręką, to do pracy z sercem posłużą wam:

  • oliwin - doskonale oczyści ze stresu,
  • kwarc różowy - wprowadzi łagodność i ochroni przed zranieniem,
  • szmaragd - otworzy serce na różnorodność życia, a
  • turmalin różowy - zdejmie z niego pozostałe blokady po przeżytych traumach.

A czy sięgaliście już po Esencje Bacha?

Idealnie rozładują nagromadzony ładunek emocjonalny. Ostrokrzew, gorczyca polna, kasztanowiec zwyczajny i wierzba biała rozpuszczą niepokoje i lęki, wprowadzając do serca harmonię i spokój. W przyjemny i prosty sposób pozwolą wam na odnalezienie wewnętrznej radości.

I chociaż na ten temacie można jeszcze długo pisać, chciałabym was po prostu zaprosić do pracy ze swoim sercem. ;)

facebook.com/emocjonalna.ja

Źródło: emocjonalna.pl

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
HRZSR
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej grella.pl
ul. Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@grella.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.