Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Komunikacja niewerbalna: blondynki, brunetki, czyli co włosy mówią o tobie

24 stycznia 2019
Autor: Natalia Slipińska

Włosy symbolizują wolność, niezależność, odwagę, żywotność. Niektórzy nawet twierdzą, że są one przedłużeniem systemu nerwowego, pełniąc rolę specyficznych czujników i kabli przesyłających informacje ze świata zewnętrznego do rdzenia kręgowego i kory mózgowej. Głowy golono w czasach starożytnych niewolnikom, gladiatorom, a po dzień dzisiejszy więźniom, członkom służb specjalnych i armii.

Mężczyźni nosili długie włosy i brody, aby naśladować Chrystusa. Japońskie, chińskie warkocze, bujne czupryny Wikingów dodawały męskości i waleczności. W plemionach indiańskich włosy ukrywają szamańskie, magiczne zdolności, duchy i intuicję. Podczas wojny w Wietnamie, wcieleni do armii indiańscy tropiciele po obcięciu włosów tracili swoje umiejętności i nie przechodzili testów w terenie.

Ci, którym oszczędzono postrzyżyn zachowali swój szósty zmysł, bezbłędnie śledząc wroga i przeczuwając niebezpieczeństwo na długo przed jego fizycznymi oznakami.

Włosy są także oznaką witalności, seksualności i po ich, jakości oceniano u kobiety płodność. W czasach polowań na czarownice doszukiwano się w nich szatana i mocy nadprzyrodzonych. Włosy uczesane, odpowiednia fryzura są wyrazem dbałości o siebie i swój wizerunek, natomiast głowy rozczochrane, niedbałe świadczą o traktowaniu swojej osoby niepoważnie i nieposzanowaniu.

Fryzury

Fryzury wyrażają charakter i energie, z którymi aktualnie się pracuje. Mężczyźni długimi włosami manifestują rozwijanie elementów żeńskich, a łysiną wyrażają bunt przeciwko rodzicom i/lub uwidoczniają długi karmiczne (pobyt w więzieniu, wojsku).

Krótka fryzura u kobiet symbolizuje walkę w męskich energiach, zdobywanie materii, karierę, a także bunt przeciwko ojcu. Minimalna długość włosów kobiety rozwijającej swoją kobiecość, to taka, która przekracza dolną linię uszu.

Grzywka to element dziewczęcy, niedojrzały i preferowany przez osoby, które w ten sposób o sobie myślą i w ten sposób będą odbierane – jako urocze, sympatyczne panienki.

Loczki, fale i kędziory noszą kobiety zadziorne, niesforne, rozkapryszone, które chcą być w centrum uwagi.

Proste włosy są cechą osób, które lubią jasne sytuacje, bez kombinacji, hipokryzji i krętactw.

Panie upinające kok stwarzają aurę profesjonalizmu i dostojeństwa. Wysokie upięcie odsłaniające całe czoło równoważą pracę obu półkul mózgowych i przystoi ludziom nauki.

Fryzury z przedziałkiem, w której większość włosów jest po prawej stronie wskazują na pracę z materią i wywołują uczucie subordynacji.

Zaczesane na stronę lewą wiążą się z kobiecością, miękkością, łagodnością i przez taki pryzmat kobiety z tym uczesaniem są postrzegane przez mężczyzn.

Włosy przylizane spotykane najczęściej u „lizusów”, osób fałszywie posłusznych i grzecznych.

 Sama struktura włosa – grubość, szorstkość, elastyczność – jest także ważnym aspektem dopełniającym portret charakterologiczny.

Kolor


Aktualny kolor mówi głównie o temperamencie i jest często zmieniany zgodnie z transformacjami
charakteru.

Blondynki

cechuje wrodzona empatia. Jasny kolor włosów idzie w parze z błękitem oczu prezentując dwie wysokie wibracje atrakcyjne dla mężczyzn. Białogłowe są delikatne, czarujące, ale nie poddają się zbytnio emocjom, a w skrajnych przypadkach są wyrachowane i bezwzględne. Szybko skanują informacje, ale brak im dynamiki w uczeniu się i dobrej pamięci.

Rude

współpracują z planetą Wenus nad seksualnością, spontanicznością, emocjonalnością i chemią w organizmie. Ich ciała roztaczają aurę zmysłowości i ognistości. Są najbardziej żywiołowym typem, przy tym bywają chytre i ukierunkowane na zdobywanie majątku.

Brunetki

są najbardziej dynamiczne, aktywne i emocjonalne. Wybuchowość i brutalność zdarza się najczęściej paniom z czarnymi włosami.

Szatynka

jest uosobieniem spokoju i ciepła rodzinnego. Umiejętnie prowadzą dom, który uważają w życiu za najważniejszy, są lojalne i przyjazne.

Kobiety często zmieniające kolor włosów poszukują własnej indywidualności.

Natalia Slipińska, psycholog, przyjmuje i prowadzi warsztaty w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach, ul. Damrota 6. Zapisy 32 2570839

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
HOBCS
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej grella.pl
40-022 Katowice, ul. Damrota 6
tel.: (32) 257 15 90
kontakt@grella.pl
Redaktor naczelny: Aldona Minorczyk-Cichy
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.