Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Nie truj się środkami przeciwbólowymi

27 grudnia 2018
Autor: Nina Grella

Musimy uświadomić sobie i zapamiętać, że nasze ciało nigdy nas nie zawodzi! To my je zawodzimy. Kiedy daje nam sygnały (np. bólowe), prosząc w ten sposób o większą troskę, czy wręcz o zmianę trybu życia, bardzo często lekceważymy je i nadal sami siebie (bo ciało to przecież my sami), maltretujemy zaniedbaniem, czyli nadmierną pracą, złym żywieniem, złością, zawiścią, brakiem tolerancji oraz dziesiątkami innych negatywnych emocji. Nie zdajemy, albo nie chcemy zdawać sobie sprawy z tego, że nieustanne zamartwianie się, agresja i nieufność uszkadzają żołądek, że gniew, złość i nienawiść - wątrobę, a nieustanny lęk - nerki itd. Chińczycy wiedzą od wieków, że każdy narząd posiada przypisanego mu emocjonalnego agresora - niszczyciela.

Nierozładowane emocje i utrwalone w świadomości traumy, tworzą napięcia, zakłócają krążenie krwi, komplikują funkcjonowanie układu oddechowego, trawiennego itd. Po prostu uniemożliwiają organizmowi normalne działanie. Gdy taki stan lekceważenia sygnałów ciała przedłuża się, zaczyna ono walczyć o naszą uwagę - najczęściej poprzez chorobę czyli cierpienie fizyczne.

I cóż wtedy robimy?

W przeważającej części przypadków sięgamy po niszczące zdrowie środki przeciwbólowe. To plaga współczesnych czasów. W Polsce przybrała rozmiary epidemii.

Denerwuje mnie niezmiernie wrzawa wokół papierosów. Sama nigdy w życiu nie paliłam. Nie znoszę tytoniowego dymu, ale zasada, że nigdzie palić nie wolno to absolutna przesada, zwłaszcza, że za nałóg znacznie gorszy uważam uzależnienie od środków przeciwbólowych. Wskutek tego nałogu zmarła przedwcześnie moja siostra.

Szpitale na całym świecie są pełne ludzi, którzy lekceważyli ból. Dlatego uważam, że najwyższy już czas, abyśmy zażądali od firm - produkujących te usypiające ból leki - tego samego, tego, czego wymagamy od firm tytoniowych i alkoholowych.

Najwyższa pora na wprowadzenie zakazu sprzedawania tabletek przeciwbólowych nieletnim oraz ostrzegania przed bezmyślnym sięganiem po leki, których przedawkowanie grozi śmiercią. Każde pudełko i torebka zawierająca środki przeciwbólowe powinna być opatrywana napisem:

"Ustal ze swoim lekarzem przyczynę bólu. Nie sięgaj bezmyślnie po środki przeciwbólowe!"

Tyle na marginesie rozważań o relacjach ciało - umysł. Póki co, bardzo złe to relacje, a wolni od błędu nie są tu nawet ludzie medycyny. W jednym z naszych najlepszych szpitali toczyła się walka o życie farmaceuty, który przez dwa lata lekceważył dotkliwe dolegliwości gastryczne i krwawienie z odbytu. Do innego, przez szczęśliwy przypadek, trafił młody lekarz, walczący z dotkliwymi bólami głowy wyłącznie środkami chemicznymi. Usunięto mu guza mózgu dosłownie w ostatniej chwili. Oby jeszcze na czas... Takich przykładów mogłabym podać dziesiątki.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
SMXPI
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej grella.pl
40-022 Katowice, ul. Damrota 6
tel.: (32) 257 15 90
kontakt@grella.pl
Redaktor naczelny: Aldona Minorczyk-Cichy
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.