Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Ćwiczenia Edgara Caycego na bolący kręgosłup

28 grudnia 2018
Autor: Nina Grella

Boli cię kręgosłup? Cierpisz? Nie ty jeden, ale można sobie pomóc bez wizyt u lekarzy. Wypróbuj ćwiczenia Edgara Caygego. Są proste i skuteczne. Polecam

1. Kot

Przeciągaj się jak kot tuż po wyjściu z łóżka. (ja robię to w łóżku tuż przed wstaniem).To przeciąganie wydłuża życie!

2. Głowa - szyja

Siedząc prosto pochyl głowę do przodu trzy razy, do tyłu trzy razy, na prawą stronę trzy razy, na lewą stronę trzy razy, a potem zataczaj głową kręgi zgodnie z ruchem wskazówek zegara i odwrotnie - w każdą stronę po trzy razy.
Ćwiczenie to poprawia wzrok, słuch, smak, dotyk i węch. Oddziałuje też m. in. na kręgosłup, rdzeń kręgowy, odgałęzienia nerwów kręgowych, krtań oraz ośrodki krążenia. Cayce zalecał to ćwiczenie przy wielu dolegliwościach.

3. Zestaw trzech ćwiczeń, które utrzymują w stanie giętkości część piersiową i lędźwiową kręgosłupa


- Przód - tył. Stań w pozycji wyprostowanej, stopy zwarte, obie ręce wyciągnięte do góry nad głową. Pochyl się w tej pozycji do tyłu tak daleko jak to tylko możliwe, a następnie pochyl tułów do przodu, starając się dotknąć palców stóp bez zginania kolan bardziej niż to konieczne.

- Z boku na bok. W pozycji wyprostowanej przeginaj się na boki, nie skręcając tułowia, najpierw na prawo, a następnie na lewo. Twarz skierowana przed siebie, ręka wędruje w dół wzdłuż nogi w miarę jak ciało zgina się w tym kierunku.

- Wielki skręt. Stań w rozkroku, utrzymując między stopami odległość 30 - 35 cm. Unieś ramiona na boki do poziomu i wyprostuj je. Następnie skręcaj tułów w prawo, podążając za tym skrętem głową i oczami tak daleko jak tylko można i pozwalając ramionami wychylać się energicznie w tym celu, aby całą resztę ciała wciągnąć w ten ruch skrętny. Po serii skrętów w prawo, skręcaj ramiona identycznie w lewo.
Wszystkie te trzy ćwiczenia wykonuje się 15 - 20 razy.

4. Ćwiczenia uszu

Chwyć mocno obie małżowiny uszne - prawe ucho prawą ręką, lewe ucho lewą ręką - tak, aby dłoń przylegała płasko do całego ucha, a palce z drugiej strony przyciskały płatek uszny do dłoni. Potem kręć jednocześnie obydwoma rękami ruchem okrężnym, poruszając je w ten sposób tak silnie jak to każdy uzna za możliwe bez sprawiania sobie bólu. Nie powinno się urażać ucha, lecz energiczny ruch ma zasadnicze znaczenie. Uszy można kręcić tym sposobem 25-50 razy w jednym kierunku, a potem tę samą ilość razy w kierunku przeciwnym. Później bez odrywania rąk i z łokciami odsuniętymi na boki należy przyciskać uszy z obu stron jednocześnie.

Taki okrężny ruch ucha ma działanie łagodnej, równoważącej stymulacji wszystkich auriculoterapeutycznych punktów ucha, dając ciału rzeczywiste, ogólne wzmocnienie. Ostatnie ćwiczenie polegające na uciskaniu powoduje zwiększone ciśnienie w wewnętrznych kanałach ucha, co delikatnie uelastycznia błonę bębenkową i stymuluje wyściółkę kanału wewnętrznego. Poprawia słuch.

Ćwiczenia te, wykonywane regularnie, zastępują nastawianie kręgosłupa oraz masaże.

Zachęcam do codziennego wykonywania tych ćwiczeń do końca życia. Zdaniem popularyzatora terapii Edgara Caycego - dra McGary'ego, po 6 miesiącach zauważymy wyraźne cofnięcie się zegara biologicznego. Życzę powodzenia.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
WCKQT
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej grella.pl
40-022 Katowice, ul. Damrota 6
tel.: (32) 257 15 90
kontakt@grella.pl
Redaktor naczelny: Aldona Minorczyk-Cichy
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.