Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Pij wodę - będziesz zdrowy!

27 grudnia 2018
Autor: Nina Grella

"Odwodnienie jest przyczyną wielu przewlekłych "chorób". Właściwa podaż wody, soli i minerałów może zapobiec tym chorobom, a nawet odwrócić szkody, do których doszło. Tak zwana "nowoczesna" medycyna wciąż obwinia wirusy lub geny o większość schorzeń zwyrodnieniowych. Przemysł farmaceutyczny straciłby miliardy zysków, gdyby ludzie zaczęli polegać na naturalnych leczniczych właściwościach wody, a nie na drogich i toksycznych lekach."

Tak zaczął swój rewelacyjny wręcz wykład odkrywca tej prawdy, dr Fereydoon Batmanghelid. Irańczyk rodem, pracujący przez wiele lat w Stanach Zjednoczonych, autor wielu cennych odkryć medycznych, w tym hitu - "Twój organizm domaga się wody". I właśnie jego wykład, dotyczący niezwykłego znaczenia wody dla zdrowia człowieka, opublikowało pismo NEXUS i chwała mu za to.

Odkrycie, nad którym ten uczony pracował przez wiele lat jest proste - praktycznie każdą czynność powinniśmy zaczynać od wypicia szklanki wody! Zaakceptowanie tej prostej rady może wprowadzić rewolucyjne zmiany w naszym życiu i zdrowiu. Nie byłabym sobą, gdybym po przeczytaniu sążnistych wywodów dr Batmanghelida, nie sprawdziła jego rad na sobie. I wierzcie mi - one zadziałały rewelacyjnie. Otóż po bardzo trudnej i wyczerpującej pracy przy Targach "Bliżej zdrowia, bliżej natury", właśnie woda przywróciła mi werwę i chęć do pracy fizycznej, której zaczęłam unikać, bo czułam się stale zmęczona i wyczerpana. Teraz piję spore ilości wody, przeważnie ciepłej, a nawet gorącej. Ponieważ budzę się czasem w nocy z suchością w jamie ustnej, mam zawsze na nocnym stoliku termos z gorącą, przegotowaną wodą piję ją, kiedy się obudzę w nocy i rankiem, który zaczynam gorącą wodą z termosu.

Amerykański odkrywca tego najprostszego, najskuteczniejszej, a zarazem najtańszego leku uzdrawiającego twierdzi z pełnym przekonaniem, że główną przyczyną ciężkich chorób zwyrodnieniowych (w tym także raka, a nawet AIDS), jest przede wszystkim niedobór wody w organizmie. Owo skrajnie niebezpieczne odwodnienie generuje takie choroby jak bóle głowy, migreny, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, dolegliwości żołądka, nerek, a nawet skazę krwotoczną (krwawienie wewnątrz tkankowe), a nawet nadciśnienie. Odwodnienie prowadzi też do niedoboru soli mineralnych i dostatecznej ilości aminokwasów w ustroju, co w sumie powoduje, że chorujemy, a zaordynowane nam leki nie pomagają, niszcząc do szczętu nasze zdrowie.
Warto też uświadomić sobie, że woda jest niezbędna do zapobiegania stresowi i likwidowania jego skutków, bowiem stres zawsze przekształca się w naszym ustroju w odwodnienie.

Tak więc znamy już wroga naszego fatalnego samopoczucia, ale nie potrafimy lub boimy się walczyć z nim samodzielnie, tanio i skutecznie, czyli za pomocą wody.

Od wielu lat wiemy, że przyjęte oficjalnie normy ciśnienia tętniczego są poważnie zawyżone. Wie to także wielu lekarzy, ale boją się zadrzeć ze swoim bogatym darczyńcą... Przeważająca większość chorych to ludzie starsi, którzy utracili całkowicie lub częściowo zmysł pragnienia, podobnie jak dobrego widzenia bez okularów, czy słuchu. Nie piją wody i rośnie im ciśnienie.

Dr Fereydoon Batmanghelid był też wielkim wrogiem kawy i aspartanu, słodziku, który miał zastąpić cukier, a okazał się jeszcze większym niż "biała trucizna" wrogiem naszego zdrowia. Pisze o tym tak:
"Kofeina w napojach jest substancją odwadniającą, która wpływa niekorzystnie na mózg i nerki i zabiera więcej wody, nią jest jej w kubku kawy. Hamuje w mózgu działanie enzymów, które uczestniczą w zapamiętywaniu."
Obecnie ten niszczyciel mózgu dotarł także do dzieci i młodzieży, okazało się bowiem, że uwielbiane przez młodzież smakowe napoje zawierają nie tylko szkodliwe barwniki, ale także kofeinę, która uzależnia. Nie dziwmy się więc, że już młodzież ma problemy z zapamiętywaniem.

Kolejną groźną trucizną jest aspartan, sztuczny słodzik wywołujący uczucie głodu. Stosowanie go zamiast cukru to typowa zamiana siekierki na kijek. Osoby z nadwagą stosują go z nadzieją na pozbycie się zbędnych kilogramów, a one rosną... Aspartan ma na sumieniu nie tylko tycie "z niczego", ale także pobudzanie napadów padaczkowych, pogorszenie się widzenia (zatruwa nerw wzrokowy), a nawet stymuluje pojawienie się guzów mózgu. Jeśli już musimy słodzić używajmy do tego naturalnego cukru kokosowego.

Bardzo ciekawy jest też stosunek dr Fereydoona Batmanghelid do soli. Ona jest także niezbędna dla życia i zdrowia. Oczywiście nie chodzi tu o białą, rafinowaną, która jest trucizną, ale o naturalną sól kamienną. Autor wykładu pisze:

"Sól jest niezbędna dla regulacji poziomu cukru we krwi i do wytwarzania hydroelektryczności. Sól jest niezbędna do zapobiegania katarowi. Jest ona silnym naturalnym lekiem histaminowym. Zapobiega skurczom. Prawidłowa struktura kości zależy od soli, ponieważ 27 procent rezerwy soli w organizmie występuje w postaci krystalicznej w kościach - w trzonie. To dieta o niskiej zawartości soli powoduje osteoporozę a nie niedobór wapnia."

Warto też wiedzieć, że tzw. nietrzymanie moczu w osób starszych powodowane jest przede wszystkim przez niedobór soli, gdyż powoduje on wiotczenie mięśni gładkich. Stąd biorą się przykre problemy wielu starszych pań. Radzę im i nam wszystkim, abyśmy pokochali wodę i sól - kluczowe fundamenty naszego zdrowia!

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
BTODV
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej grella.pl
ul. Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@grella.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.