Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Niscy są złośliwi, wysocy to przywódcy. Średni - dobrzy w łóżku

30 listopada 2018
Autor: Natalia Slipińska

Wzrost człowieka zależy nie tyle od uwarunkowań genetycznych, co jest wypadkową wielu innych czynników takich jak: hormony (głównie somatotropina), pożywienie, warunki socjalne oraz płeć. O ile określony wzrost nie determinuje zachorowania na specyficzne choroby, o tyle kombinacje czynników go warunkujących kreują pewne tendencje i preferencje. Wzrost związany jest także z cechami osobowości: ekstrawersją i introwersją.

Ludzie niscy częściej bywają introwertykami pod silnym wpływem Księżyca i posługują się podziemną komunikacją, drogą wymiany informacji poprzez nogi.  Natomiast ekstrawertycy rosną wysoko do Słońca, aby zbierać sygnały i dane przychodzące z góry.

Generalnie wszystkich ludzi można podzielić na 3 grupy: wysokich, średnich i niskich. Tych pierwszych charakteryzuje największa wiara w siebie i odporność na stres. Z reguły lepiej rozwinięci intelektualnie, ukierunkowani na pracę, walkę, konkurencję, oczekują porządku i dyscypliny. Należą do grupy najbardziej zagrożonej nowotworami. Idealni wysocy mężczyźni osiągają 180-190 cm, a kobiety 174-184 cm.

W przedziale środkowym płeć brzydka mierzy 170-180 cm, a płeć piękna 160-173 cm. Ludzie charakteryzujący się takim wzrostem mają dobrze rozwinięty intelekt, ale lepiej rozwinięte nogi, którymi mocno „trzymają się” ziemi. W praktyce oznacza to, że więcej pracują nad swoimi „korzeniami” i za pracę umysłową nagradzani są gorzej w stosunku do wyższych kolegów po fachu. Mniej odporni na stres, nie lubią i nie szukają ani konkurencji ani rywalizacji. Charakteryzują się za to większą witalnością, uchodząc za dobrych kochanków o niespożytych siłach seksualnych. Najczęściej chorują i umierają na serce.

Najniżsi ludzie „uchodzą” w korzeń, dzięki czemu mają najlepiej rozwinięty instynkt, nogi i siłę potrzebną do przetrwania gorszych warunków bytowych. Emocjonalni, wybuchowi i nierzadko zakompleksieni, są bardziej podatni na zranienia. W parach mężczyźni czują się komfortowo z kobietą niższą o 10-20 cm, ponieważ taka różnica stawia ją niżej w hierarchii, a jego na miejscu lidera.

Natalia Slipińska, psycholog, przyjmuje i prowadzi warsztaty w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach, ul. Damrota 6, tel. 322570839

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
CRCXT
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej grella.pl
40-022 Katowice, ul. Damrota 6
tel.: (32) 257 15 90
kontakt@grella.pl
Redaktor naczelny: Aldona Minorczyk-Cichy
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.