Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Pomarańczowy – optymizm i energia

14 listopada 2018
Autor: RZ

Ciepła barwa pomarańczowa powstaje z połączenia żółtego oraz czerwonego. To kolor wypełniony pozytywną energią od początku do końca. Jest symbolem witalności i seksualności. Jego nazwa pochodzi od egzotycznego owocu cytrusowego, pomarańczy. W rzeczywistości owoce pomarańczy przyjmują różne odcienie oranży, od pomarańczowego do bursztynowego.

Ma w sobie wiele energii, jednak nie jest tak agresywny jak barwa czerwona. Może być i jest używany jako ostrzeżenie (np. znaki drogowe), efekt działania ma bardzo podobny, jak kolor czerwony, jest jednak bardziej neutralny, przez co jest lepiej odbierany. To optymizm, spontaniczność i zdecydowanie. Przyciąga wzrok, warto utrzymać umiar w używaniu.

Pomarańczowy to również kolor świeżości. Pobudza apetyt, więc doskonale sprawdzi się we wszelkich projektach związanych z rynkiem żywnośc

Pomarańczowy kojarzymy także z jesienią i z przemijaniem. Szczególnie razem z czerwonym, żółtym i brązowym. W tym kontekście również kolor liryczny, romantyczny, refleksyjny.

Używany jest też w więziennictwie. Noszą go groźni osadzeni w zakładach karnych. Podobnie jak czerwony, może symbolizować ogień

Pomarańczowy bywa kojarzony z zabawą, rozrywką, frywolności, śmiechu, radości. Oranże są kojarzone z Halloween, zwyczajem maskarad w wigilię dnia Wszystkich Świętych, szczególnie popularnego w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

 

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
SOAEV
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej grella.pl
40-022 Katowice, ul. Damrota 6
tel.: (32) 257 15 90
kontakt@grella.pl
Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.